ایزو 22000 در منو


ایزو 22000 در منو

سیستم استاندارد چندگانه متخصصان غذا

شرکت کران گروپ (Crown Group) پیشرو در صنایع غذایی و پذیرایی در بریتانیا موفق به دریافت ایزو 22000:2005 (سیستم های مدیریت ایمنی غذا، الزامات) گردید تا توانایی آن شرکت در کنترل ایمنی غذایی و تضمین سلامت مواد خوراکی برای مصرف انسان نشان داده شود.

با پیاده سازی ایزو 22000، اکنون این شرکت دارای چهار استاندارد ایزوست، دیگر استانداردها شامل ایزو 9001، ایزو 14001 و OHSAS 18001 می باشد.

ادغام سیستم های مدیریت

از آقای کارل ویلکینسون، مسئول ایمنی و اطمینان کران گروپ راجع به نحوه ادغام این چهار سیستم مدیریت در شرکت پرسیده شد و اینکه چه مزایایی دربرداشته.

«برای ایجاد یک رویکرد واقعا یکپارچه، اولین مرحله توسعه سیستم مدیریت مقارن با تجارت های مختلف در گروه بود، ما همچنین مدیران تجارت ها را با ارائه یک نسخه از سیستم مدیریت مورد اشاره قرار دادیم، و آنها را با اطلاعات مورد نیازشان برای اجرا و نظارت بر صلاحیت تجاری از طریق ممیزی های مکرر مجهز ساختیم. سپس این امر با انجام ممیزی های اضافی از طرف من به سطح مطمئن تری از تضمین صلاحیت می رسد.»

«روند کار ساده نبود و نباید هم باشد. ضمن اینکه استانداردها کاملا لازم هستند و گاهی بسیار توصیه می شوند، ارتباط بین مراحل آنها نیز بدون اشکال است تا شما قادر باشید الزامات را به ترتیب مشخص شده مناسب آن تحقق بخشید. بطور کلی الزامات مشترک زیادی بین تمام استانداردها وجود دارد، اینگونه دستیابی به جدیدترین استاندارد برای ما دشواری کمتری داشت.»

مزایا

کارل ویلکینسون توضیح می دهد که «ما دریافته ایم که مزایای متعددی در ایمن سازی استانداردها وجود دارد، مزایایی مانند داشتن راهکاری معین به همراه یک سیتم مدیریت ساختاربندی شده که قابل ممیزی شدن و محک زدن است. به علاوه، تمام راهکارهای لازم برای استاندارد در دستورالعمل سیستم مدیریت مربوطه ثبت شده، و بعدا میتوان آن را به عنوان ساختاری مفید برای آموزش و مدیریت تجارت استفاده کرد.»

«درنهایت، داشتن شناخت خارجی از پروسه ها و سیستم ها مزایای بزرگی بدنبال دارد، این شناخت مشتریان کنونی را مطمئن می سازد که شما تمام راهکارهای مورد نیاز را در اختیار دارید، همچنین به عنوان ابزار فروش به مشتریان آتی است که بدنبال تجارت مطابق با بالاترین سطوح استاندارد هستند.»

توصیه به دیگران

از آقای ویلکینسون پرسیده شد چه توصیه ای برای شرکت هایی دارند که درصدد یکپارچه سازی سیستم های مدیریتی خود هستند.

«من به آنهایی که مشتاق به انجام این پروسه هستند توصیه می کنم برای نظارت بر سیستم مدیریتی که خلق می کنند زمان کافی اختصاص دهند تا مطمئن شوند این سیستم منعکس کننده اهداف تجارت است، تجارت ها نیز باید بر سیستم های کنونی خود نظارت کنند تا معیارهای مشترک و هماهنگ را در استانداردها و راهکارهای موجود بیابند (بسیاری از تجارت ها درخواهند یافت که در خیلی جهات صلاحیت دارند).»

درباره سازمان کران گروپ (Crown Group)

کران گروپ یک سازمان مستقل در اسکس بریتانیا است، متشکل از شرکت های مجزای ارائه دهنده خدمات در زمینه غذا، سالن های پذیرایی، تجهیزات و کارکنان.

این سازمان در 1978 توسط گروهی از سرآشپزهای معتبر تاسیس گردید، کران دارای 9 شاخه تجاری، بیش از 1000 کامند و سود سالانه تقریبا 40 میلیون پوندی است. خدمات آنها شامل خدمات مدیریت پذیرایی، رویدادهای فصلی، پذیرایی در فضاهای بیرونی، نورپردازی جشنها، کرایه ابزار و مبلمان پذیرایی، نیروی انسانی، کترینگ بخش خصوصی و دولتی، و سایر موارد است.

موسسه کران در سال 2008 به عنوان بنیاد خیریه تاسیس شد تا به مشارکت گروه ها با سایر خیریه ها اعم از بنیاد «Forces Children’s Trust» و «Make A Wish» کمک کند.

امروزه اخذ گواهینامه بین المللی ایزو 22000 به امری ضروری در بین شرکت ها تراز اول غذایی تبدیل گردیده.ثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا