مزایای اخذ ایزو 9001


تحقیقات نشان دهنده ی مزایای اخذ ایزو 9001 هستند

 

 

دلایل زیادی برای کسب گواهی ایزو وجود دارد؛ یکی از این دلایل الزم وجود استاندارد مدیریت کیفیت به منظور پشنهاد مناقصه/مزایده برای قرارداد ها است. به هر حال تحقیق "نظر سنجی ایزو 9000" که توسط دان و برداستریت متخصصان اطلاعات تجاری انجام شده نشان داده که مزایای اخذ ایزو فراتر از خلق تجارت جدید است. 85 درصد از شرکت های سوال شده مزایای خارجی نظیر بهبود درک شرکت، تقاضای بیشتر و افزایش سهم بازار را گزارش کرده اند. بطور جالبی 95 درصد نیز مزایای داخلی از قبیل همکاری بیشتر کارمندان، افزایش کارایی عملیاتی و کاهش هزینه را گزارش کرده اند.

 

 

این مزایای داخلی توسط دانشکده ی تجارت هاروارد در سال 2010 به عنوان اولین تحقیق با مقیاس وسیع در این حوزه بیشتر مورد پژوهش قرار گرفت. گزارش شامل 1000 شرکت بود که استاندارد ایزو 9001 را بطور مثبتی با ابقای شرکت ها (به علت فروش بالاتر و هزینه های عملیاتی پائین تر) و افزایش رشد استخدام مرتبط می دانست، همچنین صورت پرداخت [لیست حقوق] برای شرکت های دارای گواهی ایزو حدود 13.5 درصد بیشتر از سایر شرکت ها بود.

 

 

این مطالعه دریافت که چندین مزیت گواهینامه ی ایزو در شرکت های کوچک بطور مخصوصی مشخص هستند. SME ها درک می کنند که استاندارد ایزو به آنها کمک می کند در سطح شرکت های بزرگتر به رقابت و همچنین برقراری بازار های جدید جهت توسعه بپردازند. این فاکتور ها در ترکیب با تسهیل سازی پروسه ها به معنی ایجاد شفافیت در حوزه های رشد است.ثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا