ایزو 9001 و صنعت توریسم


بهره وری از مزایای ایزو 9001

برای انجام این کار هیئت توریسم کنیا (KTB) عرصه های جدیدی را در منطقه آفریقای شرقی پدید آورده، و باعث ایجاد یک چالش با سازمان های رقیب در اوگاندا، تانزانیا و روآندا گردیده. هدف اصلی KTB به عنوان اصلی ترین عامل بازاریابی در صنعت توریسم در کنیا جذب سه میلیون توریست به کشور در آینده نزدیک است.

پیاده سازی و کسب گواهینامه ایزو 9001 سازمان را وادار به انجام ممیزی کیفیتی خارجی می کند، انجام بازرسی های داخلی را میسر می سازد، و به تمرکز منابع مالی و انرژی بر توسعه بازارهای فعلی و جدید کمک می کند.

چالش ها

دلیل اصلی برای کسب گواهینامه ایزو 9001 اجرای سیستم است که مطابق استانداردهای کیفیتی بین المللی باشد و بتوان همواره رضایت مشتری را جلب نمود. اجرا و کسب گواهینامه توسط شرکت حدود سه سال (از اواخر 2006 تا سپتامبر 2009) زمان برد، و در این راه با چالش هایی مواجه گردید که برای رفع آن نیازمند صبر و تعهد کامل بود. در مدیریت KTB مشکلاتی درباره تداوم نیز وجود داشت.

آموزش نقش بسیار مهمی را در آگاه سازی کارمندان راجع به مدیریت کیفیت و ایزو 9001 ایفا نمود. یک سری از دوره های آموزشی به کمک بخش آموزشی اداره استاندارد کنیا برگزار شد، که شامل آموزش نحوه ممیزی داخلی بود.

بهره برداری از مزایا

باوجود مشکلات فراوان KTB به خوبی توانست از پروسه سنگین پیاده سازی موفق بیرون آید و به کسب گواهینامه ایزو 9001 نائل گردد، این شرکت اکنون درحال بهره برداری از مزایای آن است. با وجود مشکلات در راه پیاده سازی و استقرار ایزو 9001 فواید این استاندارد جهانی ارزش مواجهه با چالش ها را دارد.

از زمان پیاده سازی، شرکت پیشرفت های متعددی را در عملکرد کیفی خدمات خود شاهد بوده و تمام کارکنان در استفاده کارآمد تر و موثر تر از منابع KTB تعهد کامل نشان داده اند.

شناسایی و مستندسازی بهتر راهکارهای مدیریت کیفیت باعث افزایش کنترل، جریان، یکپارچگی، و هماهنگی پروسه ها شده. این استاندارد همچنین باعث شده به کمک اطلاعات کامل و مناسب تصمیمات بهتری اتخاذ شود. تمام فعالیت های شرکت KTB درتمام سطوح درحال پیشرفت و مطابق با اهداف استراتژیک آن هستند.ثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا