مقالات


اخذ ایزو

ﺑﺎ وﺟﻮد آﻧﮑﻪ اخذ ایزو  ﺳﺮي اﯾﺰو 9000 ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻣﺎﻫﯿﺖ ﻣﺴﺘﻘﻞ ﺧﻮد، ﺑﺮاي ﺑﺴﯿﺎري از ﻧﻬﺎدﻫﺎ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﭘﺎﯾﻪ و اﺳﺎس ﺳﺎﺧﺖ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ

ادامه مطلب

استاندارد بین المللی و اعتمادسازی

استانداردهای بین المللی تعامل متقابل و هماهنگی بین سیستم ها را آسان می سازد. علاوه بر این استانداردهای بین المللی می توانند با تسهیل دسترسی به بازار و ایجاد اطمینان در کاربران به توسعه فناوری های نوین کمک بسیاری کنند. امروزه استاندارد ایزو دیگر فقط مربوط به محصولات نیست بلکه مسائل اجتماعی دیگری را نظیر محیط زیست، خدمات، دسترسی و مسئولیت اجتماعی نیز دربرمی گیرد.

ادامه مطلب

گواهینامه ایزو 3632 برای زعفران

زعفران محصول سرخ و نارنجی رنگ از گیاه crocus sativus و تیره زنبقیان است. زعفران بیشتر در آب و هوای مدیترانه ای کشت می شود جائیکه بارندگی کم است، و زمستان های سرد و تابستان های گرم دارد. زعفران کلاله های خشک شده این گیاه است. هر گل تنها سه کلاله دارد که توسط دست چیده می شوند. از 70 تا 80 هزار گل فقط حدود 500 گرم زعفران بدست می آید، به همین دلیل است که زعفران به گرانترین چاشنی در دنیا بدل شده.

ادامه مطلب

ایزو 4309

پیشینه ساخت ابنیه به قدمت تاریخ است، و در این مدت ماشین آلات و ابزار جایگزین نیروی بدنی شده. برای مثال تکنیک بلند کردن بارهای سنگین دستخوش تغییرات زیادی شده.

لئوناردو داوینچی در نیمه دوم قرن 15 میلادی اولین کرین (جرثقیل برجی) را طراحی کرد، اما تا قرن بیستم طول کشید تا مفهوم و مکانیزم ماشین آلات جابجا کننده بار جامع عمل به خود گیرد و پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

ادامه مطلب

مزایای اخذ ایزو 9001

دلایل زیادی برای کسب گواهی ایزو وجود دارد؛ یکی از این دلایل الزم وجود استاندارد مدیریت کیفیت به منظور پشنهاد مناقصه/مزایده برای قرارداد ها است. به هر حال تحقیق "نظر سنجی ایزو 9000" که توسط دان و برداستریت متخصصان اطلاعات تجاری انجام شده نشان داده که مزایای اخذ ایزو فراتر از خلق تجارت جدید است. 85 درصد از شرکت های سوال شده مزایای خارجی نظیر بهبود درک شرکت، تقاضای بیشتر و افزایش سهم بازار را گزارش کرده اند. بطور جالبی 95 درصد نیز مزایای داخلی از قبیل همکاری بیشتر کارمندان، افزایش کارایی عملیاتی و کاهش هزینه را گزارش کرده اند.

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه ایزو 14971

با آغاز سال 1994 کارگروه سازمان ایزو با در نظر گرفتن موضوع مدیریت ریسک در تجهیزات پزشکی اقدام به تهیه و انتشار ایزو 14971 (تجهیزات پزشکی – کابرد مدیریت ریسک برای تجهیزات پزشکی) نمود. این اولین استاندارد مدیریتی بود که تمام تجهیزات پزشکی را در کل چرخه عمر کاربرد آنها پوشش می دهد.

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه های سیستم مدیریت

به نظر می رسد موضوع قانون گذاری این روزها به بحث رایجی برای دولت ها تبدیل شده.

ابتدای سال 2006 کمیسیون قانون گذاری بهتر «BRC» در انگلستان پایگذاری شد تا درمورد حذف موانع قانونی و نظارتی غیر ضروری پیشنهادات مستقلی به دولت بریتانیا ارائه دهد.

ادامه مطلب

استاندارد های سیلندر گاز

سیلندرهای گاز در تمام امور زندگی و تقریبا تمام صنایع، از صنایع غذایی گرفته تا مواد نیمه هادی کاربرد دارند.  سیلندرها توسط غواص ها، آتشنشان ها و برای مصارف پزشکی به منظور حمل و ذخیره گازهای مختلف استفاده می شوند. بیشترین کاربرد سیلندرها در ذخیره سازی سوخت گاز مایع (LPG) است، که برای گرمایش در خانه و صنایع مختلف استفاده می شود. فراگیر بودن مصرف کپسول های گاز مقامات را برآن داشته تا در قانون گذاری های خود به حفظ امنیت کابران آن اهمیت بیشتری بدهند.

ادامه مطلب

درباره ایزو 17021

ممیزی و صدور گواهینامه همواره به هدف ایجاد اطمینان انجام می گردد. سازمان ها متوجه ارزش استانداردهای بین المللی ایزو هستند و با کسب گواهینامه تضمین می کنند که استاندارد را به درستی رعایت کرده اند. با این حال چگونه می توان نسبت به ممیز یا گواهی کننده اطمینان حاصل کرد؟

ادامه مطلب

ایزو 14971

استاندارد بین المللی ایزو 14971:2007، (تجهیزات پزشکی – کاربرد مدیریت ریسک در تهجیزات پزشکی) یک استاندارد تعیین کننده و جهانی در بخش تجهیزات پزشکی است. این یک استاندارد مدیریتی است که کل چرخه عمر انواع تجهیزات پزشکی را دربرمی گیرد.

ادامه مطلب

تجارت های کوچک و ایزو 9001

درست است که الزامات ایزو 9001:2008 بطور مساوی برای انواع سازمانها کاربرد دارد، اما تجارت های خرد با چالش هایی روبرو هستند که در سازمان های بزرگ دیده نمی شود. 

ادامه مطلب

ایزو 9001 و صنعت توریسم

کشور کنیا در سال 2009 از طرف Good Safari Awards به عنوان «بهترین کمیته توریسم در آفریقا» انتخاب شد. بعد از آن این کمیته به قصد موفقیت های بیشتر به کسب گواهینامه ایزو 9001 پرداخت.

ادامه مطلب

ایزو 22000 در منو

شرکت کران گروپ (Crown Group) پیشرو در صنایع غذایی و پذیرایی در بریتانیا موفق به دریافت ایزو 22000:2005 (سیستم های مدیریت ایمنی غذا، الزامات) گردید تا توانایی آن شرکت در کنترل ایمنی غذایی و تضمین سلامت مواد خوراکی برای مصرف انسان نشان داده شود.

با پیاده سازی ایزو 22000، اکنون این شرکت دارای چهار استاندارد ایزوست، دیگر استانداردها شامل ایزو 9001، ایزو 14001 و OHSAS 18001 می باشد.

ادامه مطلب


آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا